lek. dent. Ewa Dudkiewicz

Ewa Dudkiewiczlek. dent. Ewa Dudkiewicz
Specjalista Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją

Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła w 2017 roku. W trakcie studiów Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddziału Zabrze dwóch kadencji.

Działalność naukowo-badawczą rozpoczęła już w okresie akademickim, jako członek Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Posiada liczny dorobek naukowy, będąc autorem i współautorem wielu prac opublikowanych w czasopismach branżowych. Tuż po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją SUM, gdzie realizuje zajęcia dydaktyczne ze studentami anglojęzycznymi. Niedługo później - specjalizację w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją w trybie rezydenckim. Na swoim koncie ma wiele wystąpień w roli wykładowcy na konferencjach ogólnopolskich, gdzie we współpracy z firmą Colgate skupia się na tematyce profilaktyki, nowoczesnych metod leczenia oraz pracy z pacjentem.
 
31 marca 2022 po trzyletnim szkoleniu specjalizacyjnym uzyskała państwowy tytuł Specjalisty Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją.

Jest certyfikowanym wykładowcą Dentsply Sirona.

Stomatologia zachowawcza i endodoncja mikroskopowa są jej ulubionymi dziedzinami stomatologii. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie, a w proces leczenia wkłada całe serce. Cierpliwa i konsekwentna, gotowa podjąć walkę o każdy, nawet wydający się beznadziejny, przypadek.
Ewa Dudkiewicz certyfikat 01
W wolnym czasie uczestniczy w licznych konferencjach i szkoleniach naukowych. Uwielbia polskie morze i książki, nikomu nie daje wygrać ze sobą w bierki.